Донација за развој школског спорта

Рад, труд и залагање Образовно-васпитног центра ,,Осечина“, како у школским, тако и у ваннаставним спортским активностима препознат је од стане Савеза за школски спорт Србије и Европске федерације школског спорта, те су ове две организације у заједничкој сарадњи уручиле нашој школи значајна средства за додатни развој спорта, како у самој школи, тако и целокупној општини Осечина. Наиме, председник Европске федерације школског спорта, Жељко Танасковић посетио је нашу школу, обишао спортску халу и остале просторије са спортском опремом којом располаже наша школа, том приликом уручио нам је донацију у вредности од 600.000 динара. Ова донација обезбедила је нашој школи два професионална рукометна гола, два професионална коша од плексигласа, одбојкашку мрежу са затезачима, а за сваки спорт којим се баве ученици у нашој школи, по 10 професионалних, кожних лопти (укупно 40). Овом донацијом набављени су споменути спортски реквизити уз помоћ којих ће се отклонити одређени недостаци који су ометали развој појединих спортова у школи, али ће такође исти подићи успех у спортовима којима се већ годинама успешно баве ученици ОВЦ ,,Осечина“. Један део ове донације горе наведених спортских реквизита биће преусмерен на ново игралиште нашег издвојеног одељења у Лопатњу, што ће посебно утицати на развој спорта у том делу наше општине. Захваљујемо се на поверењу Савезу за школски спорт Србије и Европској федерацији школског спорта на овој вредној донацији. Надамо се још већем труду наших ученика у овим побољшаним условима за тренирање и радујемо се њиховим будућим спортским успесима.