Еколошка акција ,,Посади свој хлад“

Општина Осечина прикључила се еколошкој акцији ,,Посади свој хлад“, те је одлучила да подели саднице белог јасена са Образовно-васпитним центром ,,Осечина“. Наша општина увидела је колико је значајно волети, поштовати природу, али у њу и улагати како бисмо свима, посебно нашој деци, оставили лепше место за живот. У циљу стварања квалитетнијег окружења представници општине Осечина поделили су саднице белог јасена нашој школи, односно нашим ученицима којима ће управо те саднице једнога дана даровати здравију и лепшу животну средину. Саднице су посађене у школском дворишту ОВЦ ,,Осечина“, али и у двориштима издвојених одељења наше школе: Горњем Црниљеву, Остружњу, Лопатњу и Комирићу. Уз сваку садницу достављено је упуство за садњу, као и име и датум садње. Циљ ове акције јесте чист ваздух, побољшање животне средине, али и давање примера нашим ученицима који ће оваквим додиром са природом о истој научити пуно и схватити да су део ње. Као што је рекао Никола Тесла: ,,Нема ствари која би била тако вредна поучавања као природа.“