Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Обележен Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Ученици и запослени у Образовно-васпитном центру ,,Осечина“ обележили су 24. фебруара Међународни дан борбе против вршњачког насиља. Наиме, не тако давне 2007. године почиње обележавање овог дана сваке последње среде у фебруару. Повод за обележавање овог дана је догађај који се те године догодио у Канади, дечак по имену Чарлс Мекнил био је изложен вршњачком насиљу због тога што је обукао розе мајицу у знак подршке својој мајци оболелој од карцинома дојке. Ипак, група ученика је одлучила да заштити Чарлса, те су следећег дана и ученици и запослени обукли розе мајице и припремили низ активности у борби против вршњачког насиља. Тако обучени постали су симбол борбе против овог вида насиља.

Овај дан у нашој школи обележен је тако што су ученици и запослени носили розе мајицеи заједно спремили различите активности у виду радионица, презентација и паноа са порукама против насиља. Наши ученици и запослени су показали да је веома битно ширити свест о борби против сваког вида насиља и дискриминације, а насупрот тога су показали значај толеранције, међусобног уважавања и поштовања различитости.