Такмичење – Српски језик и језичка култура

Школско такмичење из српског језика

Такмичење – Српски језик и језичка култура

На Школском такмичењу из српског језика и језичке културе одржаном дана 25. 02. 2021. године учествовало је 6 ученика осмог разреда, од чега се петоро ученика (8/2) пласирало на Општинско такмичење.

Софија Миловановић – 16 поена
Угљеша Ранковић – 16 поена
Валентина Јовић – 14 поена
Тамара Шукара – 13 поена
Стефан Андрић – 13 поена
_________________________________
Сара Павић – 10 поена

Такмичење – Књижевна олимпијада

На Школском такмичењу из Књижевне олимпијаде одржаном дана 25. 02. 2021. године учествовала је једна ученица осмог разреда, Ана Иконић (8/2), која је освојила 9 поена, што није било довољно да би се пласирала на Општинско такмичење.

Због тренутне епидемиолошке ситуације Друштво за српски језик и књижевност Србије донело је одлуку да се према раније усвојеном календару оба такмичења (Такмичење из српског језика и језичке културе и Књижевна олимпијада) одрже само за ученике осмог разреда основне школе и ученике четвртог разреда средње школе.