ТРЕЋЕ МЕСТО НА 52. ОКРУЖНОЈ СМОТРИ РЕЦИТАТОРА

Ученици наше школе показали су квалитет, таленат, залагање, рад и труд и на пољу рецитаторства. Поносни на успехе наших ученика, овим путем желимо да истакнемо ученика шестог разреда ОВЦ ,,Осечина“ Николу Алексића који је освојио треће место у категорији ученика средњег узраста на 52. Окружној смотри рецитатора која се ове године одржала у онлајн формату.
Домаћин овогодишње Окружне смотре рецитатора ,,Песниче народа мог” био је мионички Културни центар у којем се такмичање одржало 12. маја 2021. У категорији средњег узраста наступило је 26 финалиста из Ваљева, Лајковца, Љига, Мионица и Осечине. Стручни жири у саставу: Катарина Вићентијевић (глумица), Ангелина Лукић (глумица) и Мирослав Трифуновић (редитељ) проценили су таленат нашег Николе Алексића који је заузео треће место и бронзаним сјајем обојио нашу школу. У време онлајн наставе Никола није одустао од такмичења и вредно је вежбао рецитовање онако како је то ове године морало, путем интернета, камере и микрофона. Свих седам дана у недељи је радио, а његова наставница Катарина Максимовић била је ту да му помогне колико год је то било могуће. Након тога, таленат и труд нашег Николе се исплатио и појавили су се прави резултати.
Овим путем, још једном, школа похваљује Николу Алексића, ученика шестог разреда и верује у његове будуће успехе.