УРЕЂЕЊЕ СПОМЕН КОМПЛЕКСА У ГОРЊЕМ ЦРНИЉЕВУ

Акцији уређења туристичких локалитета коју је покренула туристичка организација „Подгорина“ наша школа као друштвено одговорна организација придружила се на самом почетку. Ученици III-1 са својим професором Ненадом Иконићем су у суботу 24. априла учествовали у уређењу спомен комплекса у Горњем Црниљеву који је подигнут у спомен на пилота пуковника Миленка Павловића који је током НАТО агресије на Југославију погинуо у ваздушној борби изнад Ваљева и тако се заувек уписао у историју. Дан за ову акцију има велику симболику, јер на лазареву суботу давне 1804. године код манастира Чокешина одиграо се бој српских устаника предвођених браћом Недић чије је наша школа дуго носила, а од септембра ће поново поносно носити то име, тим гестом желели смо да одамо почаст и симболично се одужимо људима који су обележили нашу историју и несебичним подвигом задужили поколења. Током ове акције ученици и професор су очистили и уредили део где се налази музејска поставка посвећена пилоту пуковнику Павловићу, споменик страдалим у ослободилачким ратовима од 1914. до 1999. године. Акцијом уређења туристичких локалитета поред општег друштвеног аспекта и представљања туристичких потенцијала Осечине као образовна установа стварамо и наставну базу за образовни профил туристичко-хотелијерски техничар који уписујемо ове године и тако омогућавамо квалитетну наставу будућим ученицима.