,,У част шљиве“ (литерарни наградни конкурс)

Општина Осечина последњих 15 година организује Сајам шљива који окупља људе широм региона. Свих ових године Сајам шљива је организован током последњег викенда у августу. Међутим, с обзиром да је епидемија спречила да се, и ове године, он успешно реализује, општина Осечина организовала је скроман и безбедан скуп, приликом којег је обележила овај заштитни знак наше општине. На том скупу општина је одлучила да награди најмаштовитије школарце Образовно-васпитног центра ,,Осечина“. Почетком септембра расписан је литерарни конкурс на тему ,,У част шљиве“. Наши ученици су били заинтересовани за ову тему, те су на конкурс пристигла укупно 63 рада. Комисија која је одлучивала о додели прва три места чиниле су наставнице српског језика наше школе: Драгица Пуљезевић, Милица Новаковић, Кристина Петровић и Катарина Максимовић. Сајам је симболично одржан 11. 10. ове године, а тада су додељене награде, дипломе и захвалнице ученицима који су написали најбоље радове. Школа похваљује све ученике који су се потрудили и учествовали на овом конкурсу, а посебно истичемо наше најбоље ,,писце“ и ,,песнике“. Прво место заузела је Бојана Глигорић (ученица шестог разреда), друго место припало је Урошу Матићу (ученик петог разреда), а треће Лазару Тимотићу (ученику осмог разреда).

Прво место на конкурсу ,,У част шљиве“, рад ученице Бојане Глигорић: