Да моја коса буде твоја коса

У мору прича о лошим утицајима различитих интернет садржаја који вребају децу широм света, издвојио се један потпуно другачији, чудесан утицај који је дошао право са интернета у племенито дечије срце нашег Лазара Милутиновића. Ту, у нашем комшилуку, на периферији Осечине, једанаестогодишњи Лазар је проводио време на различитим интернет порталима у игри или учењу, као свако друго обично дете. Међутим, Лазара можемо описати различитим придевима или интересовањима које има, али никако не можемо рећи да је он сасвим обичан дечак, за нас он је суперхерој Лаза. Наиме, док је он тако претраживао разне портале налетео је на репортажу о деци оболелој од рака. У тој репортажи издвојио се још један суперхерој који се досетио да донира косу деци којој је опака болест исту одузела. У жељи да помогне својим вршњацима, који нису имали ту срећу да буду здрава, весела деца као што је то он, инспирација малом Лазару ,,упалила“ се као лампица изнад главе и он је донео одлуку да уради то исто. Наравно, прво се обратио родитељима, мајци Јелени и оцу Милошу. С обзиром да је мама Јелена лекар опште праксе у Осечини, уследило је велико одушевљење, али ни тата Милош није остао имун на његову идеју. Сви су били позитивно шокирани Лазаревом намером и процес ,,гајења“ косе је почео. У консултацији са фризерком Драганом и препорукама које су родитељи заједно са Лазаром пронашли о акцији која траје већ неко време у Србији под називом – Да моја коса буде твоја коса, протекло је читавих 11 месеци до коначног шишања, паковања и слања косе. Ученик петог разреда, мали дечак великог срца одушевио је не само нашу школу, већ и читаву општину, а надамо се бар мало улепшао живот онима коме је то преко потребно. Показао је да је потребно само мало воље сваког појединца да свет, бар на тренутак, учинимо светлијим и веселијим. На моје питање како се осећао након шишања, Лазар је једноставно одговорио: ,,Одлично! Једва чекам да то урадим бар још једном!“

Аутор текста: Катарина Максимовић