Републичко такмичење из енглеског језика

Ученик осмог разреда Александар Васић представља нашу школу – Oбразовно-васпитни центар „Осечина“ на републичком такмичењу из енглеског језика. Александар је у окружном такмичењу одржаном 25. априла 2021. године у ОШ „Десанка Максимовић“ у Ваљеву основао друго место са 37 бодова од могућих 40. Уз одржавање свих прописаних епидемиолошких мера, ученик осмог разговора изговорио је своје. Велики ограничени број ученика који се могу пласирати на датом нивоу такмичења, и у подручију Друштва за језик и књижевност Србије, накнадно је одлучено да су само ученици који су на окружном нивоу из енглеског рејтинга такмичења. Тако да је Александар један од два ученика из Колубарског округа који је испуњен изузетно строгим критеријумима.
Републичко такмичење одржава се 30. маја 2021. године у основној школи „Раде Драинац“ у Београду (насеље Борча).
Честитамо Александру Васиљу и његовој предметној наставници Невени Драјић.
Аци желимо много успеха на републичком такмичењу!