У ЧАСТ ПРЕДАКА И АМАНЕТ ПОТОМЦИМА

На иницијативу нашег прослављеног глумца Бранка Јанковића и професора Ненад Иконића организована је акција чишћења и уређења споменика Марјана Секулића, солунског борца из села Гуњака. У акцији су учествовали ученици наше школе који су заједно са својим професором и вршњацима из средње школе у Коцељеви заједно са професорима, мештанима и домаћином очистили, уредили споменик и старо сеоско гробље и на тај начин одали почаст не само Марјану већ и бројним знаним и незнаним становницима овог малог питомог села. Током акције учесници су сазнали неке мање познате чињенице о бројним мештанима овог села и њиховом доприносу у ослободилачким ратовима од 1912. до 1918. године, као и о плановима које ће мештани села предвођеним Бранком Јанковићем предузети са циљем да се ово село уврсти у туристичку понуду општине. Након завршене акције дружење свих учесника настављено је у „Воденици код вампира“- сеоском туристичком домаћинству Бранка Јанковића где је организована дегустација сирева, сланих и слатких ђаконија припреманих на традиционални начин. Ученици су учествовали у припреми качамака, пуре, пекли колаче, гриловали сиреве, дружили се са Бранковим колегама глумцима, уживали у звуцима кавала и старих српских песама у извођењу монаха Матеја из манастира Житомислића.
Поред ове акције у наредном периоду организоваће се још пар догађаја и акција у којима ће наши ученици учествовати, а договорена је и сарадња школе и Бранка у правцу организовања практичне наставе, студијских посета за ученике школе као и радионица како би ученици обогатили своје вештине и знања.