MICRO: BIT уређаји у оквиру предмета Информатика и рачунарство

У нашу школу стигли су уређаји који се однедавно примењују у савременој информационо-комуникационој технологији: МИКРОБИТОВИ.

Прве идеје спровели смо са ученицима петог разреда,  на часовима Информатике и рачунарства, са наставницом Виолетом Миливојевић.

Ученици су се упознали са основним карактеристикама овог уређаја и могућностима које нам он пружа, они су уз помоћ програма Microsoft MakeCode for micro:bit програмирали микробит да исписује њихова имена, креирали су једноставне мелодије, дизајнирали  сопствене ‘емотиконе’ помоћу лед екрана, мерили  температуру у учионици.

Микробит омогућава деци да брзо и лако савладају програмирање, ученици су више заинтересовани, размишљају самостално, унапређена је комуникација, активирани су и пасивни ђаци. Коришћењем микробит уређаја ученици могу заједно да раде на решавању свакодневних проблема и одмах виде резултате сопственог рада, што им даје осећај постигнућа.