Поводом обележавања Међународног дана математике 14.марта, позвали смо децу из предшколске групе ПУ ,,Лане” из Осечине да буду наши гости.
Боравак у школи употпунили су обиласком школских просторија, школске библиотеке, кухиње, учионица. Упознали су се са педагошком службом школе и разбили трему пред тестирање за полазак у први разред.
Најзанимљивији део посете јесу математичке радионице које су наши ученици припремили за предшколце где су заједничким снага делили своје знање и помагали предшколцима у решавању математичких задатака.
Одушевљење је било обострано.

Овим догађајем и посетом наших предшколаца желели смо да покажемо колико је важна сарадња вртића и школе као две базне установе образовања и васпитања. Такође, могућност деци да постепено упознавају школу, свој будући простор, запослене и осете доживљај боравка у школи.
У плану је наставак сарадње са ПУ ,,Лане” кроз бројне активности.