Како би дани на пракси били занимљивији, поред времена проведеног у раду и усавршавању знања и вештина, наше колеге Ненад Иконић и Данка Лукић организовали су анимацију за ученике. Током протеклог викенда организован је тзв. Градски рели по Копаонику, који је имао за циљ јачање потенцијала и развој тимског духа, повезивање ученика и њихова социјализација, али и да се провери шта су то до сада научили о Копаонику и његовој туристичкој понуди. Овај градски рели по Копаонику састојао се од неколико задатака чијим решавањем ученици су откривали одређене локације у ски центру Копаоник, потом их проналазили и фотографисали се испред њих и на крају откривали крајњу тачку као циљ. Победници релија освојили су симболичне награде, а сви заједно се добро провели и упознали Копаоник на један занимљив начин, срели и упознали неке нове људе.  Једна од идеја ове активности имала је за циљ  да ученици ступе у комуникацију са непознатим људима и на тај начин поред помоћи у решавању задатака, да се „ослободе“ у комуникацији.