Министарство рударства и енергетике, у сарадњи са локалним самоуправама и основним школама реализују кампању “Окрени на зелено”. Кампања се спроводи са циљем подизања свести јавности о значају енергетске ефикасности.

Ученици Образовно-васпитног центра “Браћа Недић” на часовима ликовне културе са наставницом Горданом Недељковић упознали су појам енергетске ефикасности. Едукативне радионице реализоване су на часовима ликовне културе у периоду од 20-23.12.2021. године. Изложба ликовних радова је приређена на паноу школе у холу.

Зорица Павловић, помоћник председника општине и Светозар Гачић, председник Скупштине општине, у име локалне самоуправе, деци су поделили промотивне мајице.

Приликом посете школи и разговора са децом уочено је дечије познавање појма енергетске ефикасности, мера које примењују, одговорно понашање којим то потврђују.

Представници локалне самоуправе су деци пожелели успех у даљем раду и учењу и честитали предстојеће празнике.