Молебан за почетак нове школске године

Поводом почетка нове школске године, у четвртак, 8. септембра 2022. године, у школском дворишту основне школе служен је молебан и чин призива Светог Духа за успешан и Богом благословен почетак школске године за све ученике основне и средње школе, њихове учитеље, наставнике, професоре, родитеље…

Молитву су служили намесник подгорски отац Велимир Крстић, отац Зоран Јаковљевић и отац Раденко Андрић, након чега су се обратили окупљеним ученицима, пожелевши им успешну школску годину и да уз Божју помоћ спознају нове науке које им се предају, указавши на то колико нам је свима потребна помоћ Божја, како бисмо, првенствено, били здрави, али и да бисмо без проблема савладали све тешкоће које нас у животу чекају.

После завршене молитве сви ученици и њихови предавачи покропљени су освећеном водицом.