Обележен Март, месец српског језика

У оквиру обележавања манифестације „Март, месец српског језика“, дана 13. 3. 2024. године наставнице српског језика и књижевности, Мирјана Вујичић, Милица Новаковић и Кристина Петровић, осмислиле су радионицу за будуће прваке, која је реализована у Предшколској установи „Лане“. Планиране активности одржане су у предшколској групи, а малишани су се путем шаренолике и креативне презентације упознали са животом и радом Вука Стефановића Караџића. Будући да предшколци већ имају предзнање о Вуку, имали су прилику да прошире и продубе своја знања. Читана су им и образлагана значења народних умотворина, присетили су се бајки, басни, обичајних песама и другог блага које нам је Вук сачувао. Потом су учествовали у радионици откривања загонетки помоћу азбуке и симбола, што је деци било посебно интересантно. Поред Вука Караџића, разговарано је и о омиљеном дечјем песнику, Јовану Јовановићу Змају, а затим су помоћу фотографија и појмова откривали о којој песмици је реч, након чега су је и послушали и заједно певали. На самом крају играли су игру „Састави реч“, у којој су имали задатак да осмисле реч по жељи, пронађу слова и закаче их на одговарајући канап.

Деца су била изузетно заинтересована за рад, активно су учествовала у раду, одговарала на постављена питања, истицала су своју креативност, развијала машту. Сарадња са вртићем представља важну карику у образовно-васпитном систему, јер резултати који су постигнути на предшколском узрасту треба да се одрже и послуже као основ за даљи развој и учење деце у школи.

Захваљујемо се ПУ „Лане“ на дивној сарадњи и радујемо се будућим сусретима.