Дана 23.11.2022.године са почетком у 09:00 часова, у спортској хали „Студент“ у Ваљеву, одржано је окружно такмичење из кошарке-баскет 3 на 3.
На такмичењу су учествовале ученице основне школе ОВЦ ,,Браћа Недић” у следећем саставу:
• Девојчице:
1. Тамара Андрић (VIII-разред)
2. Мина Николић (VIII-разред)
3. Александра Милошевић (VIII-разред)
4. Миа Лукић(VIII-разред)
-Наша екипа играла је у финалу против Треће основне школе ,,Андра Савчић” Ваљево. Од почетка меча дале су све од себе, храбро и лавовски се бориле до самога краја наког чега је уследио резултат. Вођством на почетку утакмице и одржавањем резултата током целог меча, наше девојке добром игром у нападу и још бољом игром у одбрани успеле су да победе и освоје прво место, резултатом 11-7. Сложном игром, уз мото наставника Марка Марковић ,,сви за једног један за све’’, успеле су да остваре пласман на међуокружно такмичење.
Као награду наша школа добила је диплому за освојено прво место.