Протеклих година 27. јануар означавао је свечани тренутак за све српске школе. Образовно-васпитни центар ,,Осечина“ увек је организовао приредбе, рецитације – прославу наше школске славе. С обзиром на епидемиолошку ситуацију у земљи и свету, Свети Сава ће ове године изгледати потпуно другачије. Наши школарци и просветни радници 27. јануара школску славу прославиће код куће. Ипак, то нас није спречило да и ове године у школи разговарамо о Светом Сави и одржимо низ радионица у којима су наши ученици, осим слушања о животу и делу Светог Саве, сами развијали идеје, цртали, сликали Светог Саву или писали о њему песме и приче. Укратко, радили све оно што је право сваког детета и што је својствено сваком детињству и школовању – учили, размишљали, маштали и стварали мала чуда. Ове године нема окупљања, певања, дружења, али маште и малих уметничких радива нам не фали. Сви узрасти су учествовали у стварању различитог садржаја о нашем Светом Сави, а овде издвајамо само неке од радова наших ученика, поносни на све који су се потрудили и радили да наша школска слава, у оваквим условима и на овај начин, буде прослављена. Као и свих претходних година, и ове године школска слава Свети Сава обележена је ломљењем колача у свим издвојеним одељењима као и у матичној школи где су ученици Ђорђе Ђокић и Огњен Брадоњић ломили колач.